אימוץ ילדים

עו”ד לענייני משפחה ואימוץ ילדים

במדינת ישראל דיני משפחה וירושה מאופיינים במודל מיוחד, המפריד בין המערכת המשפטית לבית הדין המהותי.

תחום עו”ד לענייני משפחה במדינת ישראל נידון הן במערכת בתי המשפט (ערכאות אזרחיות), והן במערכת בתי הדין הרבניים (ערכאות דתיות). בשל הפרדה זו מתקיים דין אזרחי לצד דין דתי.

עבור הלאום היהודי, הדין המחייב בנישואין וגירושין הוא הדין הדתי ולכן רק בתי הדין הרבניים, מוסמכים לדון בענייני נישואין וגירושין, בעוד שבעניינים אחרים כדוגמת, מזונות, משמורת, אפוטרופוסות, אימוץ, ירושות, צוואות וכדומה, הסמכות נתונה ליותר מערכאה אחת.

בשל כך, הדבר יוצר במקרים מסוימים מירוץ סמכויות בין הערכאות השונות. בנוסף, בענייני מעמד אישי, מאפשר החוק לצדדים להסכים, שעניין כזה או אחר, ידון בפני ערכאה מסוימת.

במרוצת השנים ובין היתר בשל העובדה, כי סדרי הדין והראיות של המערכת האזרחית הרגילה לא היו מספיק מותאמים ורגישים כנדרש לערכאה העוסקת בתחום עו”ד דין לענייני משפחה, הוקם מערך בתי המשפט לענייני משפחה, שמטרתו להביא את מכלול התביעות בעניין אותה משפחה בפני שופט אחד, כך שזה יוכל לראות את כל התמונה בכללותה על כל היבטיה הרגישים, ולסייע ליישב את הסכסוך בין הצדדים בצורה הטובה ביותר.

לשם כך, קובצו סמכויות שיפוט שונות הנוגעות למחלוקות בין בני משפחה אחת, נקבעו סדרי דין וראיות מיוחדים במטרה להתמודד עם יחסי האמון המיוחדים המאפיינים את התא המשפחתי, הוקמו מסגרות טיפוליות שונות, שכל תפקידן לסייע לבית המשפט לענייני משפחה למלא את תפקידו, בבואו לטפל ולהכריע בסוגיה הקשורה לתחום עו”ד לענייני משפחה.

ייעוץ משפטי לאימוץ ילדים

מעוניינים לקבל את הייעוץ המשפטי בנוגע לכלל הנושאים הרלוונטיים להליך אימוץ ילדים? זה הזמן להכיר את שירותיו המשפטיים של עורך הדין מתן חודורוב, המתמחה בדיני משפחה ובליווי זוגות או בודדים המעוניינים לאמץ ילד/ה.

הליך אימוץ ילדים הינו הליך מורכב, הן ברמה המשפטית והן ברמה הרגשית- פסיכולוגית. משרדו של עורך הדין מתן חודורוב מתמחה במתן שירותי ייעוץ משפטיים למטרות השלמת הליך אימוץ ילדים, החל משלב הגשת הבקשה לאימוץ ילדים, דרך גיבוש טקטיקה משפטית המותאמת לנסיבות מקרה האימוץ ועד להשלמת הליך האימוץ במלואו.

מסגרת הטיפול המשפטית מוענקת לכם תוך כדי יצירת קשר אישי עמוק, ותוך מתן דגש על השירות והליווי האישי לאורך כל הדרך. במשרדו של עורך הדין מתן חודורוב, תוכלו למצוא אוזן קשבת ונכונות לסיוע וייעוץ משפטי בכל שלבי האימוץ.

אימוץ ילדים בארץ ובחו”ל

עורך הדין מתן חודורוב מתמחה בליווי הליכי אימוץ ילדים, בין אם הם נעשו במסגרת אימוץ ילדים בארץ, ובין אם נעשו במסגרת אימוץ ילדים בחו”ל. בשני המקרים, הליך האימוץ הינו הליך שנועד בסופו של דבר להקנות להורה המאמץ מעמד חוקי על הילד המאומץ.

עם השלמת הליך האימוץ, ההורה המאמץ מחויב לדאוג לכלל צרכיו של הילד ולספק עבורו את כל התנאים הנאותים הקבועים בחוק לצרכי התפתחותו ולצרכי גידולו.

עורך הדין מתן חודורוב המתמחה בין היתר בדיני משפחה וירושה, מאפשר גם לכם, בין אם אתם זוג נשוי (מעורב או חד מיני) ובין אם אתם הורים חד הוריים המעוניינים לאמץ ילד/ה, ליהנות ממגוון נרחב של שירותים משפטיים המלווים אתכם לאורך כל הליך האימוץ.

חוק אימוץ ילדים במדינת ישראל קובע כי על שני ההורים הביולוגיים ליתן את הסכמתם בנוגע לאימוץ ילדיהם, וזאת למעט מקרים חריגים בהם בית המשפט ראשי לפסוק כי הילד הינו בר-אימוץ גם ללא הסכמת ההורים הביולוגיים. במידה וגם הינכם מעוניינים לאמץ ילד או ילדה, מן הראוי להסתייע בשירותיו המשפטיים של עורך דין המתמחה בדיני אימוץ ילדים ובדיני משפחה.

במידה וגם אתם עומדים בפני הליך אימוץ ילדים, זה הזמן להגיע לפגישת ייעוץ במתן חודורוב משרד עורכי דין וליהנות משירות משפטי- מקצועי לאורך כל הדרך.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

אימוץ ילדים