ביטול אימוץ

על ביטול אימוץ בבית המשפט

ביטול אימוץ בישראל מוסדר בחוק האימוץ . החוק קובע את הדרכים לאימוץ בישראל ובמדינות זרות עבור אזרחי ישראל. בחוק אף נקבע שגוף המכריע בתיקי אימוץ, הוא בית המשפט לענייני משפחה. אימוץ ילדים בישראל נעשה דרך הגוף של השירות למען הילד ומנוהל על ידי עובד סוציאלי של השירות. בתהליך האימוץ הילד מתנתק לחלוטין ממשפחתו הביולוגית ונכנס לתוך משפחתו המאמצת כבן משפחה על כל המשתמע מכך. להורם מאמצים יש הטבות וקצבאות ייחודיות בהתאם לחוק ותקנות של ביטוח לאומי

על הגבלות באימוץ ושיקולי בית המשפט

אימוץ מתאפשר בישראל רק לאחר קבלת צו אימוץ כדין. האימוץ בדרך כלל מתאפשר כל ידי בית המשפט לבני זוג עבור מאומץ בן אותה דת של ההורים המאמצים. בדרך כלל פער הגילאים בין ההורים לילד צריך לעמוד על 18 שנים מלבד מקרים מיוחדים שבית המשפט יאשר פער קטן יותר. צו האימוץ יוצר מערכת יחסים משפטית של הורות מבחינה משפטית אותה ניתן לפרק רק במתן צו ביטול אימוץ של בית המשפט. הסמכות להוראה בדבר ביטול אימוץ ניתן רק במידה והתגלו נסיבות שלא היו ידועות לפני אישור האימוץ. בשיקולי בית המשפט אם לבטל צו אימוץ שיקוליו צריכים להיות מהי טובת המאומץ. איזו אפשרות תתרום יותר לרווחתו ולגידולו.

ייצוג להורים הביולוגים

סיוע משפטי באימוץ יכול להיות עבור ההורים המאמצים וההורים הביולוגים. סיוע משפטי באימוץ  להורים הביולוגים ניתן על ידי המדינה ונועד לשמור על זכויותיהם בהליכים המשפטיים.  הייצוג נועד לאפשר להם להישמע כראוי בבית המשפט ולהבטיח את תקינותם של ההליכים מותך תפיסה שמדובר בדיני נפשות. במקרים מסוימים הסיוע המשפטי יכול להוביל לביטול בקשת הכרזת הקטין בתור בר אימוץ.

ביטול אימוץ עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ביטול אימוץ או לגבי התקינות של ראיות שהושגו תוך פגיעה בפרטיות במשפחה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

ביטול אימוץ