ביטול הסכם גירושין

חתמתם על הסכם גירושין אך אתם מעוניינים לשנות חלק מסעיפיו? כדאי שתדעו כי בעזרת עורך דין לענייני משפחה, אתם יכולים לנסח בקשה מסודרת לבית המשפט על מנת שתוכלו להביא לשינוי בהסכם אשר חתמתם עליו. בית המשפט לענייני משפחה נוטה לקבל שינוי בסעיפי ההסכם במידה ויש בהם צורך מהותי, אך הוא אינו נוטה לקבל מצב של ביטול הסכם גירושין לאלתר. 

מה חשוב להבין לגבי ביטול הסכם גירושין

ביטול הסכם גירושין אינו הליך פשוט מכיוון שהסכם הגירושין עבר את אישור של בית המשפט ונחשב לבעל תוקף חזק יותר מחוזים אחרים. במהלך אשרור הסכם הגירושין בית המשפט מוודא שההסכם מובן לצדדים וכי הם חותמים עליו מתוך בחירה ותוך מודעות לסעיפו ולהשלכותיהם. לכן ישנו קושי משפטי בבקשה עבור ביטול הסכם גירושין ונטל ההוכחה הנדרש לביטולו, עולה על הסכמים אחרים.

חיסכון בזמן וכסף

הסכמי גירושין מקלים על הפרידה והגירושים גם מהבחינה האישית וגם מהבחינה המשפטית. ההליך של הסכם גירושין חוסך זמן וכסף שכרוכים בתביעות הדדיות ובמעורבותו של בית המשפט. הסכמי גירושין צריכים להתייחס לאופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג, הסדרי המשמורת והראייה, דמי המזונות בהתאם להדרי המשמרות וסידור הגט במעמד החתימה על ההסכם על מנת למנוע תופעות של עיגון וסרבנות גט בהמשך.

הסכם גירושין וחלוקת רכוש

כשמדובר על זכויות האישה בגירושין בחלוקת הרכוש. כשיש הסכם ממון בין בני הזוג הגרושים, זכותה של האישה ברכוש, הינם בהתאם לכתוב בהסכם. כשאין הסכם ממון בנמצא זכות האישה הוא לקבלת מחצית מהרכוש המשותף. הרכוש המשותף מתחיל להצטבר עם תחילת הנישואים ובמקרים מסוימים אף לפניהם, כאשר ניתן להוכיח שהרכוש נצבר מתוך כוונת שיתוף.

מתי ניתן לבטל הסכם גירושין

הסכם גירושין בעיניי בית המשפט הוא הסכם פשרה שנחתם בהבנה ובהסכמה. לכן בית המשפט נעתר לבקשת ביטול הסכם גירושין רק במידה ונפל פגם משמעותי, בהליך אישור ההסכם או בהסכם עצמו. מקרים בהם ניתן לקבל ביטול הסכם גירושין הם כאשר החתימה על ההסכם, הייתה כפויה או שההסכם נעשה תוך הטעייה של אחד הצדדים. נטל ההוכחה שנדרש הינו גבוה.

ביטול הסכם גירושין עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ביטול הסכם גירושין או מחפשים עורך דין לניסוח של הסכם ממון בין בני זוג נשואים או ידועים בציבור, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

ביטול הסכם גירושין