דיני ירושה ועיזבון

דיני ירושה ועיזבון הינו תחום מורכב ורגיש, ובדרך כלל דורש ייעוץ וליווי מצידו של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום. חוק הירושה בישראל נועד להסדיר את כל הנושאים הקשורים לנכסיו של אותו אדם שנפטר, כולל מי פסול ומי רשאי לרשת, ועוד, במילים אחרות, מדובר על דיני ירושה ועיזבון. גם בטרם קבלת הצו או לאחר קבלתו, ניתן לפנות לרשם הירושה בבקשה למינוי של מנהל עיזבון. למעשה, התפקיד המרכזי של מנהל עיזבון הוא לכנס את הנכסים, לשלם את החובות, ולחלק את היתרה בין היורשים. כאמור, הנושא של דיני ירושה ועיזבון הינו רחב במיוחד ויש להתאזר בסבלנות במהלך התהליך.

עו״ד מתן חודורוב הינו עורך דין מוסמך אשר מתמחה בנושאים כגון דיני ירושה ועיזבון, דיני ירושה ללא צוואה, דיני צוואות, בדיקת קיום צוואה ועוד, מתוך אמונה כי כל אדם זקוק לייעוץ וליווי משפטי לאורך תהליכים מסוג זה אשר פעמים רבות יכולים להיות מורכבים וארוכים במיוחד ללא ידע מקצועי ועזרה. 

דיני ירושה ללא צוואה

דיני ירושה ללא צוואה הינו מצב בו אדם נפטר, ולא הותיר אחריו צו ירושה מסודר. במקרה כזה, יורשיו של הנפטר יוכלו להגיש בקשה לצו ירושה. למעשה, אותו צו מהווה הצהרה על מותו של המנוח, מקום הפטירה, מועד הפטירה, זהותם של היורשים, וזכותם על רכושו של הנפטר ואותו חלק אשר מגיע לכל אחד.  חשוב לזכור כי תהליך הבקשה הינו קצר, פשוט ואפקטיבי יותר כאשר נעזרים בשירותיו של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום. 

דיני צוואות

דיני צוואות הינו נושא מורכב ורגיש במיוחד. במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה מסודרת, החוק הוא זה שמחליט וקובע מי מהיורשים יקבל את נכסיו של הנפטר ובאיזה אופן. מדובר על הליך משפטי, במהלכו נבדקים קיומם של קרובי משפחה נוספים אשר יכולים לשמש כיורשים גם כן, תוך בדיקה של קרבתם אל הנפטר.

בדיקת קיום צוואה

בדיקת קיום צוואה הינו צו אשר מוגש לרשם לענייני ירושה. חשוב לזכור כי בבקשה חייבים להיות הפרטים המדויקים של זהות המוריש, פרטי הצוואה, ועוד. כמו כן, לאותה בקשה יש לצרף תצהיר אשר מאמת את העובדות, וכמובן את תעודת הפטירה של הנפטר. עו״ד מתן חודורוב מתמחה בתחום ומעניקה שירות וליווי מקצועי בתחום לקהל הרחב.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

דיני ירושה ועיזבון