הסכם ממון בין בני זוג נשואים

הסכם ממון בין בני זוג נשואים הינו הסכם אשר נועד לסדר את כל הנושאים הקשורים לרכוש ולממון של בני הזוג, זאת בהתאם להעדפות האישיות שלהם ותוך הסכמה מלאה. אין ספק כי הגעה אל הסכם ממון בין בני זוג נשואים יכול פעמים רבות להיות מורכב ורגיש, זאת בעקבות רגשות מעורבים. כמו כן, הסכם ממון בין בני זוג נשואים צריך לעבור אישור על ידי נוטריון, או על ידי בית המשפט לענייני משפחה, או על ידי בית דין רבני במידה ומדובר במקרה בו ההסכם נחתם לאחר הנישואין.

המטרה העיקרית והחשובה ביותר של הסכם ממון בין בני זוג נשואים היא לבצע חלוקת רכוש אשר יצטבר בזמן חיי הנישואין במידה והזוג מחליט להתגרש. חשוב לזכור כי הסכם אשר מאושר על ידי בית המשפט מקבל תוקף של פסק דין לכל דבר, ולכן כל רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של הזוג הנשוי, יהפוך להיות שייך לשניהם באופן שווה. עו״ד מתן חודורוב הינו עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום ובעל משרד עו״ד הסכמי ממון ומעניק לקהל הרחב שירותים כגון הסכם ממון עו״ד, חלוקת רכוש בגרושים, ועוד. 

הסכם ממון עו”ד

הסכם ממון עו”ד נועד למנוע אי הסכמות או מאבקים משפטיים בין בני הזוג במקרה של גירושין. התפקיד המרכזי של הסכם זה הוא לשמש כמו תעודת ביטוח אשר נועדה להגן על הצדדים בעת פרידה. מדובר על הסכם חשוב במיוחד, אשר יכול למנוע מחלוקות רבות ומאבקים משפטיים בכל הקשור אל חלוקת הרכוש בין בני הזוג. כמו כן, הסכם ממון אשר נערך באופן מקצועי וחכם יחסוך בסופו של יום לשני הצדדים הוצאות רבות, וזמן יקר. 
 
חתימת הסכם יחסי ממון ניהיה נפוץ בעשורים האחרונים וזוגות רבים מגיעים לעורך דין לניסוח ההסכם. הסכם ממון הוא רלוונטי לבני זוג לפני נישואים או לאחר שנישאו.

מי מאשר את הסכם הממון ונותן לו תוקף משפטי? 

– בית המשפט לענייני משפחה עבור זוגות שכבר נישאו
– נוטריון או רשם נישואין עבור זוגות לקראת נישואים

עקרונות הסכם ממון בין בני זוג

הסכם הממון מתייחס לחלוקת הרכוש והנכסים בעת פרידה בין בני הזוג או במצב של פטירה של אחד מבני הזוג. מכיוון שאילו הנושאים העיקריים בהסכם הממון, יש חשיבות רבה לניסוח ההסכם באופן שיתאים לשני הצדדים. הסכם ממון בין בני זוג יכול להשפיע על העתיד הכלכלי של כל צד בהסכם וגם של הילדים של בני הזוג, לכן ניסוח ההסכם נעשה ברוב המקרים יחד עם עורך דין מקצועי בתחום דיני המשפחה. 

הסכם ממון בין ידועים בציבור

מלבד זוגות נשואים, גם זוגות ידועים בציבור יכולים לחתום על הסכם ממון אשר יגדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין בני הזוג. גם אם בני הזוג לא נחשבים עכשיו כידועים בציבור, בעת הפרידה או מוות של אחד מבני הזוג, השופט בבית המשפט יכול לקבוע כי היחסים בין בני הזוג מצביעים על כך שהם היו ידועים בציבור. חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור הוא רלוונטי לכל בני זוג אשר החליטו לחיות חיים משותפים ביחד.

חלוקת רכוש בגרושים

חלוקת רכוש בגרושים הינו תהליך חשוב וקריטי במיוחד, בנוסף מדובר על הליך גם רגיש ומורכב. לכן, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום ויכול להעניק ליווי וייעוץ משפטי לאורך כל הדרך ולהפוך את התהליך לקצר ואפקטיבי יותר, ולמנוע מחלוקות רבות בין בני הזוג. 

משרד עו”ד הסכמי ממון

משרד עו”ד הסכמי ממון מתמחה בבניית הסכם ממון בין בני הזוג, כאשר במסגרת ההסכם נקבע אופן חלוקת הרכוש במקרה של גירושין. מדובר על הסכם חשוב במיוחד אשר כל זוג מוכרח לבצע בין אם לפני הנישואין או לאחר. 

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

הסכם ממון בין בני זוג נשואים