הסכם ממון בין בני זוג

על הסכם ממון בין בני זוג

המטרה של הסכם ממון בין בני זוג, היא להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, במקרה והם ייפרדו. הסכם ממון בין בני זוג, צריך להתייחס לרכוש המשותף שמצטבר במהלך הקשר ולרכוש מלפני הנישואים. כשמדובר על הסכם ממון בין ידועים בציבור, אזי יש להגדיר בדיוק את מועד תחילת השיתוף.

נשואים וידועים בציבור

על פי החוק מועד תחילת השיתוף עבור הסכם ממון בין בני זוג נשואים מתחיל ממועד החתונה עצמה. הסכם ממון בין בני זוג נשואים צריך להיות מפורט ולכלול התייחסות לגבי ירושות, קרקעות, חסכונות, חשבונות בנק, נכסי נדל”ן, עסקים ועוד. מומלץ לעשות הסכם ממון גם בין ידועים בציבור, על מנת שכאשר אחד מבני הזוג נפטר, חלוקת הרכוש תיעשה בהתאם לרצונות בני הזוג ובדרכי שלום. גם כאשר בני הזוג נפרדים, הסכם ממון בין ידועים בציבור יכול לפתור מחלוקות ולהקל את הפרידה ככל שניתן. על פי החוק בישראל זוג נחשב לידועים בציבור, במידה ויש קיום של חיי אישות ומשפחה, תוך ניהול משק בית יחדיו. הסכם ממון בין ידועים בציבור נחשב בעיני בית המשפט בתור הוכחה של כוונת שיתוף בנכסים.

אישור מבית המשפט

עורך הדין אליו פונים לצורך כתיבת ההסכם, צריך להיות מומחה בתחום של ניסוח הסכמי ממון, רכוש משותף, איזון משאבים, כמו גם בהבדלים בין הדין הדתי והמשפט האזרחי. לאחר חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור, צריך להגיש לבית המשפט את ההסכם, על מנת שזה יאושר על ידיו ויקבל תוקף משפטי. מקובל בדרך כלל בהסכמי ממון שהרכוש שכל אחד צבר לפני הנישואים יישארו בידיו במקרה וייפרדו. את אופן חלוקת הרכוש שנצבר בתקופה המשותפת יש להגדיר בהתאם לרצונות של בני הזוג.

על הסכם ממון בין בני זוג עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי הסכם ממון בין בני זוג, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

הסכם ממון בין בני זוג