חלוקת רכוש בין בני זוג

על חלוקת רכוש בין בני זוג

סוגיית חלוקת רכוש בין בני זוג הינה ממחלוקות המרכזיות בסכסוכי גירושין בנוסף לנושא המשמורת. חלוקת רכוש בין בני זוג מתייחסת לרכוש שנצבר במהלך הקשר, בין אם מדובר בבני זוג נשואים או ידועים בציבור. איזון המשאבים במועד חלוקת רכוש בין בני זוג משמעותו, שלא מחלקים את הרכוש עצמו אלא מאזנים את הסך הכולל של הרכוש.

רשום על שם

במהלך חלוקת רכוש בגירושין אין משמעות מי הבעלים הרשום של הנכסים באופן רשמי, כל עוד אלו נצברו בזמן החיים המשותפים. לכן במהלך חלוקת רכוש בגרושים על מנת לקבל את מחצית הרכוש מהצד השני, יש לתבוע את קבלת הרכוש שאינה רשומה על שמו. את חלוקת רכוש בגרושים ניתן לנהל בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

הסכם ממון

כשמדובר על זכויות האישה בגירושין יש להתייחס לחלוקת הרכוש, למשמורת ולדמי מזונות. כשיש הסכם ממון בין בני הזוג הגרושים, זכותה של האישה ברכוש במועד חלוקת רכוש בגירושין הינה בהתאם לכתוב בהסכם. כשאין הסכם ממון בנמצא, זכותה של האישה לקבל מחצית מהרכוש המשותף. הרכוש המשותף מתחיל להצטבר עם תחילת הנישואים ובמקרים מסוימים אף לפניהם כאשר ניתן להוכיח שהרכוש נצבר מתוך כוונת שיתוף. 

גובה דמי מזונות

כיום ניתן לראות רמות משמורת משתנות עם השינויים החברתיים והמגדריים בחברה הישראלית, דבר שמשפיע רבות על הסוגיות של תביעה למזונות. תשלומי מזונות בגירושים כאשר המשמורת במלואה בחזקת האם, הם עבור תביעה למזונות ילדים במלואם. תשלומי מזונות בגירושים כאשר ההורים חולקים את החזקה על הילדים, את ההוצאות עבורם, יש לחלק בהתאם להסדרי המשמורת. בית המשפט העליון קבע הלכה חדשה לאחרונה שבמשמורת משותפת, שני ההורים נושאים, באופן עקרוני בחובת תשלום מזונות ילדים. תשלום מזונות לאשה רלוונטי, במקרים בהן האישה הייתה תלויה בבעל לשם פרנסתה במהלך תקופת הנישואים.

חלוקת רכוש בין בני זוג עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי חלוקת רכוש בין בני זוג, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

חלוקת רכוש בין בני זוג