חלוקת רכוש / פירוק שיתוף

בני זוג שמנהלים הליכי גירושין צריכים להסדיר ביניהם את האופן שבו יחלקו את כל הרכוש, הנכסים והזכויות שצברו במהלך חייהם המשותפים. במקרים רבים הנושא של חלוקת רכוש ושל פירוק שיתוף, מעלה מחלוקות מהותיות וקשיים ומעורר לא מעט אמוציות ואינטרסים מנוגדים. שכן, יש לכך השלכות כלכליות ואישיות ישירות ונרחבות על עתידם של כל בני המשפחה – בני הזוג, הילדים המשותפים. בנוסף, חלוקת הרכוש מושפעת ממגוון פרמטרים, כגון: מועד החתונה של בני הזוג, אם אחד מהם קיבל במשך הנישואים נכסים בירושה או במתנה וכדומה.

משום שמדובר בסוגיה מורכבת מבחינה משפטית ואישית, יש לדעת איך להתנהל בה בצורה מקצועית, מחושבת ונכונה. זאת, כדי להימנע מהפסדים כספיים גדולים, עוגמת נפש ולהגדיל את הסיכויים להשיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות בנסיבות העניין בצורה מהירה ויעילה. לכן, מומלץ לקבל סיוע משפטי של עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין, שיש לו ניסיון עשיר בטיפול במקרים של חלוקת רכוש ופירוק שיתוף.

מה נכלל בחלוקת הרכוש המשותף?

במסגרת חלוקת רכוש בין בני זוג בהליכי גירושין, נכללים 3 סוגי נכסים שנצברו לשניהם בתקופת נישואיהם. נכסים שהם ממשיים, למשל כלי רכב, נכסי מקרקעין, התכולה של דירת המגורים, כספים, הלוואות, חובות. נכסי קניין רוחני שניתן לכמת, כגון: כושר השתכרות, מוניטין עסקי או אישי, נכסי קריירה. נכסים דחויים למשל קרנות פנסיה, פיצויי פיטורין, מניות, זכויות סוציאליות, הרלבנטיים לתקופה בה בני הזוג ניהלו חיים משותפים בלבד. מנגד, ישנם נכסים שלא מחלקים, בהם: נכסים שכל אחד מהצדדים צבר לפני מועד הנישואים, נכסים שקיבל מי מהצדדים בירושה או במתנה במהלך הנישואים, קצבת גמלה בעקבות מוות או נזק גוף וכדומה.

מתי עושים פירוק שיתוף?

ישנם מקרים רבים בהם לבני הזוג יש דירת מגורים בבעלות משותפת, שהיא הנכס העיקרי של שניהם וגם נכס בעל ערך כספי גבוה וצריך לבצע פירוק שיתוף, ויש כמה דרכים לעשות זאת. אפשר לדוגמה להוציא את הדירה למכירה ולחלק את התמורה הכספית באופן שווה בין בני הזוג (לאחר קיזוז הלוואת המשכנתא אם נלקחה). אפשרות אחרת היא שאחד מהצדדים ירכוש את החלק של הצד השני בדירה, לפי שווי השוק העדכני שלה.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

חלוקת רכוש / פירוק שיתוף