ייצוג משפטי בענייני משפחה

אחד הנושאים המורכבים עימם מערכת המשפט מתמודדת ללא הרף הינו בנושא דיני משפחה. דיני משפחה כשמם כן הם: נושאים משפטיים הקשורים לקונפליקטים תוך משפחתיים במגוון נושאים המתרחשים בתוך המשפחה. לעיתים קרובות, דווקא נושאים משפטיים תוך משפחתיים דורשים זמן רב וידע נרחב.                  

מי צריך ייצוג משפטי בענייני משפחה?

התערבות משפטית בענייני משפחה נצרכת במגוון נושאים. החוק בישראל קבע כי בית משפט לענייני משפחה מוסמך לטפל בכל הנושאים הקשורים להשלכות של גירושין מלבד הגירושין עצמם שהסמכות החוקית לעשייתם מופקדת בידי בתי הדין הרבניים.

מהם הנושאים שבהם צריך ייעוץ משפטי בענייני משפחה?

ישנם שני נושאים עיקריים שבהם מתעסק בית משפט לענייני משפחה: גירושין וירושות. שני נושאים אלה עלולים להוות גורמים נפיצים למאבקים תוך משפחתיים. בכל הנוגע לגירושין המאבקים המשמעותיים נוגעים הן להסדרי ראיה והן לתשלום מזונות. בנוגע להסדרי ראיה עלול להיות מאבק בין ההורים במצב שבו אחד מההורים יטען כי הוא מעוניין במשמורת משותפת עם ההורה השני על הילדים ובהתאם לכך לקבוע את חיוב המזונות אותו הוא יצטרך לשלם, בעוד שההורה השני יטען כי הוא אינו מעוניין במשמורת משותפת אלא במשמורת מלאה על הילדים ולקבל תשלום מזונות מלא. היבט נוסף שיכול להוות טריגר למאבק בין ההורים המתגרשים ביחס לילדיהם נוגע למוסדות חינוכיים אליהם ילכו הילדים. במצב שבו ההורים נפרדים כתוצאה מפערים המתגלעים ביניהם על רקע דתי  והילדים נשארים אצל אחד ההורים המעוניין לשולחם למוסד לימודי המתאים להשקפת עולמו (למשל: הורים שנפרדו בשל כך שהאב חזר בתשובה, הילדים נמצאים אצל האם המעוניינת לשולחם למוסדות לימוד ממלכתיים, בעוד האב מבקש שהם יקבלו חינוך במסגרת בתי ספר ממלכתיים דתיים), בעוד שבן הזוג השני מעוניין לשולחם למוסד לימוד עם השקפת עולם המתאימה לאורח חייו, לא פעם בני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמות ביניהם ויש צורך בהתערבות בית המשפט על מנת שהוא יפסוק מה לעשות במצב זה.

במה מתבטא ייצוג משפטי בענייני משפחה?

ייצוג משפטי בענייני משפחה עוזר מאוד להבהיר את הצד הנעזר בשירותיו של עורך דין לענייני משפחה. עורך הדין מכיר את המערכת המשפטית, מכיר תקדימים משפטיים בנושאי משפחה ויודע לתת להורה אותו הוא מייצג את האפשרות המיטבית ביותר לצאת מבית המשפט עם החלטה שתהיה הטובה ביותר עבורו. 

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

ייצוג משפטי בענייני משפחה