לשון הרע במשפחה

מהו לשון הרע? לשון הרע הינו מושג עתיק שמשמעותו היא שאדם מדבר על חברו דברים רעים באוזני אנשים אחרים. בהגדרת חז״ל אדם המדבר על חברו לשון הרע נחשב כשופך את דמו. אכן, לספר דברים פוגעניים על אדם בפני אנשים נוספים יכולה לגרום לפגיעה איומה בכבודו של מי שדיברו עליו. 

מהו לשון הרע במשפחה?

למרבה הצער מאבקים מתנהלים גם בתוך משפחות ולעיתים הצדדים אינם בוחלים באמצעים בכדי להשיג יתרון על יריביהם בתוך המשפחה והינם מכפישים את שמם ללא אבחנה. דוגמאות לכך מוצאים פעמים רבות בהליכי גירושין בין בני זוג, כאשר האהבה מתערערת מגיעים פעמים רבות למקומות אפלים וחסרי כל רגישות אנושית של מאבקי כוח קשים. כחלק מאותם מאבקים ניתן לראות פעמים רבות בני זוג המטילים האשמות קשות זה על זה, כאשר לעיתים הם מפרסמים את אותן האשמות והכפשות ברשתות חברתיות או מספרים אותן בתוך המשפחה וחוג המכרים. גם כאשר מדובר בדברים שאכן קרו, על פי רוב מדובר בדברים אישיים ואינטימיים בין בני הזוג אשר חשיפתם גורמת לפגיעה אנושה בשמו של בן הזוג עליו הם סופרו. דוגמה נוספת ניתן למצוא במאבקי ירושה בין יורשי מנוח. 

לשון הרע במשפחה – גם בנוגע לירושות:

מאבקים אלו עלולים להתרחש גם כאשר ישנה צוואה כתובה ובוודאי במצב שבו אין צוואה כתובה והיורשים החוקיים צריכים להגיש בקשה להחלת צו ירושה וכל אחד מן היורשים מנסה להשיג יתרון בחלוקת הנכסים על פני שאר היורשים. לעיתים היורשים עלולים להיקלע למלחמת הכפשות והאשמות שבה הם יוכלו לטעון זה על זה טענות קשות כמו טענות לגבי סחיטת המנוח, העלאת סיפורים מביכים על יחסי היורשים הנוספים עם המנוח ועוד. את הכפשותיהם הם יפיצו ברשתות החברתיות או בתפוצה רחבה בתוך המשפחה, מה שיגרום לפגיעה קשה בשמם הטוב של היורשים הנוספים ולערעור מערכת היחסים בתוך המשפחה. 

מה עושים כדי להתמודד עם לשון הרע במשפחה:

כאמור, מדובר בפגיעה רגשית ונפשית קשה מאוד. כדאי לפנות אלינו – עורך דין מתן חודורוב לקבלת ייעוץ במקרים כאלה. מדובר בתקופות מטלטלות רגשית מעצם מהותן ואין שום סיבה לסבול בנוסף גם ממאבקים מכוערים והכפשות איומות. משרד עורך הדין מתן חודורוב מתמחה בתביעות לשון הרע. אל תסבלו לחינם – אנחנו כאן לעזור.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

לשון הרע במשפחה