פגיעה בפרטיות במשפחה

על פגיעה בפרטיות במשפחה והליכי גירושין

הנושא של פגיעה בפרטיות במשפחה עולה בהקשר של סכסוכי גירושין כאשר אחד הצדדים מבקש להשתמש בתמונות או חומרים אחרים שהושגו תוך פגיעה בפרטיות במשפחה בתור ראיה בהליך המשפטי. החוק מאפשר שימוש בתמונות רק במידה ולפוגע עומדת הגנה בהתאם לחוק והפגיעה נעשתה בתום לב.

פסילת ראיה

בג”צ קבע שחומר שהושג תוך פגיעה בפרטיות במשפחה לא יכול לשמש ראיה עבור בית הדין הרבני בסכסוך גירושין. המקרה שבית המשפט העליון קבע זאת אירע כאשר התמונות צולמו ברשות היחיד של האישה אליו לבעל לא הייתה גישה כחוק והתיעוד נעשה תוך פגיעה בפרטיותה. עם זאת ישנם מקרים בהם ניתן להשתמש בתיעוד המפר את הפרטיות, תחת  ההגנה שניתנת עבור הגנת הפרסום בהתאם להגנה של חוק איסור לשון הרע, כאשר הפגיעה נעשתה במהלך עבודתו של המתעד, למשל חוקר פרטי. לבית המשפט סמכות נרחבת להחליט אם לקבל ראיות בתיקי גירושין או לקבל את עמדתו של עורך דין פגיעה בפרטיות במשפחה ולאסור את השימוש בהם.

שיקול הדעת של בית המשפט

בית המשפט צריך לשקול בהתאם לסוג ההליך, אם הוא אזרחי או פלילי ובהתאם לזהותו של הפוגע כאדם פרטי או כעובד ציבור. בהליכים אזרחיים בהם מנסים להגיע לחקר האמת בית המשפט נוטה לאשר יותר בקלות ראיות הפוגעות בפרטיות על מנת להגיע לבירור המקרה. כאשר רמת הפגיעה גבוהה בית המשפט יכול להחליט שלא לאפשר שימוש בראיות. כיום ישנו דיון נרחב בחוק נרחב יותר לגבי פסילת ראיות שהושגו שלא כחוק באופן גורף יותר. החוק שטרם אושר בכנסת מבקש להקשות על שימוש בראיות שהושגו שלא חוק באופן נרחב יותר ולהקטין את שיקול הדעת של בית המשפט בנושא. פגיעה בפרטיות במשפחה יכולה להיות מוגדרת על ידי בית המשפט בתור עוולה אזרחית או עבירה ולחייב את עובר העבירה בפיצוים ללא צורך בהוכחת נזק.

פגיעה בפרטיות במשפחה עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי עורך דין פגיעה בפרטיות במשפחה, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. ומייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

פגיעה בפרטיות במשפחה