פונדקאות בארץ ובחו”ל

פונדקאות, הינו הליך הטומן בחובו מספר רב של היבטים מוסריים, הלכתיים ומשפטיים כאחד.

במדינת ישראל, הליך הפונדקאות, חייב להתקיים על פי מספר תנאים שנקבעו במסגרת חוק ההסכמים לנשיאת עוברים התשנ”ו 1996. על פי חוק זה, הסכם פונדקאות בין ההורים המיועדים לבין האם הנושאת, חייב לעבור את אישורה של הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים. וועדה זו מורכבת מצוות מומחים מענפי הרפואה, המשפט, הדת והחברה.

במידה וגם אתם מעוניינים להתחיל הליך של פונדקאות למטרות הבאת ילד לעולם, או לחילופין, במידה והינך אישה המעוניינת לשמש כאם פונדקאית, זה הזמן להכיר את מלוא זכויותיכם המוסריות, ההלכתיות והמשפטיות, כפי שהן באות לידי ביטוי במערכת המשפט הישראלי ובמערכת השיקולים של וועדת האישורים, המאשרת או פוסלת את הסכם הפונדקאות בישראל.

מתן חודורוב משרד עורכי דין – איתכם לאורך כל הדרך

מתן חודורוב משרד עורכי דין, הינו משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות, ליווי, ייעוץ וסיוע משפטי בכל הקשור להליך הפונדקאות, החל מעריכת הסכם בין הצדדים, דרך שמירה על מלוא זכויותיהם המשפטיות ועד לאישור ההסכם על ידי וועדת האישורים המונהגת בישראל והחלת התהליך בפועל.

מתן חודורוב משרד עורכי דין, מטפל בכל ההיבטים המשפטיים המתקשרים לביצוע הליך הפונדקאות, הן במסגרת קיום תהליך הפונדקאות בישראל, והן במסגרת פנייה לשירותי פונדקאות מחוץ לישראל.

הטיפול המשפטי מיועד לכל אחד ואחת מכם המעוניין להיות מעורב בהליך פונדקאות, בין אם אתם זוג המוגדר כידועים בציבור, בין אם אתם זוגות חד מיניים, ובין אם אתם גברים או נשים יחידים המעוניינים לממש את זכותכם הלגיטימית להבאת ילד לעולם.

עריכת הסכם פונדקאות

כאמור לעיל, במדינת ישראל, הליך הפונדקאות הותר במסגרת מגבלות אותן קבע המחוקק הישראלי. התרת הליך הפונדקאות מתבצעת באמצעות עריכת הסכם פונדקאות בין הצדדים, לרוב , בין האם הפונדקאית לבין האם היחידנית או בני הזוג העתידים לקבל את התינוק לרשותם לאחר הלידה.

הסכם פונדקאות הנערך בין הצדדים חייב להיות בעל אופי ותכנים המותאמים לחוק ההסכמים כפי שמונהג בישראל. הסכם זה נכנס לתוקפו רק לאחר אישורו על ידי וועדת האישורים הפועלת מטעם מדינת ישראל בכל הקשור להליך הפונדקאות.

מתן חודורוב משרד עורכי דין מציע לכם סיוע וליווי בהליך הפונדקאות בארץ ובחו”ל:

 

 • מידע מקיף ועדכני על הליך הפונדקאות בארץ ובחו”ל.
 • מתן הסבר על זכויותיהם של הפונים להליך הפונדקאות.
 • הכנת הסכמי פונדקאות והגשתם לועדה.
 • ליווי מלא מול רשויות המדינה וכל הגורמים הרלוונטיים מתחילת הליך הפונדקאות ועד  לסיומו.
 • ליווי מלא מול הרשויות הרלוונטיות בחו”ל במדינה בה מתבצע הליך הפונדקאות.
 • ליווי מלא בישראל בהליך האזרוח של הילוד והסדרת מעמדו מול משרד הפנים.
 • ניהול מלא של תיק האבהות ו\או האימהות (ובמידת הצורך צו הורות פסיקתי) החל מהגשת הבקשה הרלוונטית לקביעת אבהות לבית המשפט ועד לאזרוח של הילוד.
 • התנהלות מול משרד הפנים ומשרד החוץ בכל הנוגע להליך הפונדקאות.
 • קשר רציף מול נציגי המדינה מולה מתנהל ההליך בחו”ל, לצורך ריכוז והעברה של הנתונים הדרושים לביצוע הליך הפונדקאות.
 • סיוע בניסוח ועריכת הסכמים בין בני הזוג כגון, אך לא רק: הסכם זוגיות / הסכם חיים משותפים /  הסכם ממון / הסכם הורות / הסכם הורות משותפת.
 • ניהול תיק אימוץ עבור בן הזוג שאינו ההורה הביולוגי של הילוד.
 • עריכת צוואה לכל אחד מבני הזוג.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

פונדקאות בארץ ובחו”ל
מאמרים נוספים

פונדקאות בחו”ל

עקב התנאים הנוקשים שמציב החוק הישראלי והזמן הרב שנדרש להמתין על מנת להתחיל את הליך הפונדקאות במדינת ישראל, זוגות רבים לא מצליחים להשלים את ההליך

קרא עוד »