צו הורות פסיקתי

בני זוג רבים שלא יכולים להביא ילד לאוויר העולם בצורה “טבעית” פונים להליך פונדקאות ולתרומת ביצית, צעדים שעשויים להגשים עבורם את חלום גידול הילד. הבעיה היא שמעבר למורכבות הטכנית של התהליך, יש כאן צורך גם בהליך בירוקרטי שאינו פשוט כלל וכלל. עיקר הקושי הוא לקבל צו הורות פסיקתי, אשר למעשה בא להגדיר כי בני הזוג האמורים הם הוריו של הילד – וזאת על אף שאין ביניהם קשר גנטי. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הצו החשוב הזה ועל האופן בו ניתן להשיגו.

הצעד המרכזי: תסקיר

התסקיר לא מתקבל בחלק הארי של המקרים אלא רק בחלק מן המקרים ובנסיבות מסוימות. המדובר הוא בהליך שבו ההורים הפוטנציאליים נפגשים עם עובד סוציאלי, שמספקת המדינה. העובד הסוציאלי לומד להכיר את המשפחה ומעניק חוות דעת הנוגעת להתאמת המשפחה לגידול ילד, כאשר השיקול העיקרי כאן היא טובתו של הילד.

יש לציין שבמספר מקרים ניתן צו הורות פסיקתי גם ללא התסקיר, וזאת כשבית המשפט משתכנע באותה התאמה: הסכם שעורכים בני הזוג לחיים משותפים או נישואין שלהם הם חלק מהגורמים שעשויים להגדיל לכך את הסיכויים. עם זאת, חשוב לסייג את הקביעה ולציין כי הוצאת התסקיר מהמשוואה אפשרי, אם בכלל, רק במקרה שבו ההליך הפונדקאי נעשה בחו”ל. בהליכים הנעשים בתוך גבולות ישראל לא ניתן לוותר עליו, נכון לנקודת הזמן הנוכחית.

הדרך להוצאת הצו עוברת במשרד עורכי דין
קבלת של צו הורות פסיקתי אינה מובנית מאליה כלל וכלל. בני זוג רבים שעושים זאת נדרשים לעבור דרך ארוכה מאד, שעשויה להימשך גם חודשים ארוכים. זו הסיבה בגינה מומלץ מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום, ורצוי מאד שכבר בנקודת ההתחלה.

משרד עורכי דין מתן חודורוב נחשב לאחד המובילים בתחום, כאשר הוא מעניק שירותים שונים בתחומי הפונדקאות והתא המשפחתי, יחד עם תחומים חשובים אחרים. המשרד מלווה את הלקוחות בכל עת ומתנהל בשמם אל מול הגורמים השונים הפועלים בשדה המשחק. מאחוריו שורה ארוכה של הצלחות מרשימות בתחום, כולל בקבלה מהירה של צו ההורות. 

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

צו הורות פסיקתי