פונדקאות בחו”ל

עקב התנאים הנוקשים שמציב החוק הישראלי והזמן הרב שנדרש להמתין על מנת להתחיל את הליך הפונדקאות במדינת ישראל, זוגות רבים לא מצליחים להשלים את ההליך בארץ מסיבות מגוונות (רווקים ו/או זוגות חד מיניים שאינם זכאים לפתוח בהליך, קשיים במציאת פונדקאית ועלות ההליך במדינת ישראל) ופונים לעבור את ההליך באמצעות פונדקאית במדינה אחרת בחו”ל. 
 
החוק במדינת ישראל אינו מסדיר באופן חוקי את נושא הפונדקאות בחו”ל בכל הנושא של הסדרת מעמד הילוד והיבטים נוספים אחרים הנובעים עקב ביצוע ההליך. החוק בישראל מסמיך את בית המשפט לענייני משפחה לתת צו הורות רק במסגרת הליך פונדקאות בישראל. דהיינו, בפונדקאות שבוצעה בחו”ל אין אפשרות משפטית לקבל הכרה בהורות של ההורים המיועדים רק באמצעות חוזה הפונדקאות. 

משכך קיימות בפני ההורים המיועדים שתי חלופות להכרה בהורות שלהם על הילוד במסגרת הליך הפונדקאות שבוצע בחו”ל;
 
א. ביצוע בדיקות גנטיות לצורך הוכחת ההורות; משרד הפנים הישראלי דורש ביצוע בדיקות גנטיות על מנת להתיר את כניסת הילד למדינת ישראל. 
 
ב. הורות מכוח צו אימוץ; פניה לבית המשפט המוסמך לאחר ביצוע בדיקות גנטיות לשם קבלת צו אימוץ.
 
במידה ובני הזוג מחליטים להתחיל בהליך פונדקאות בחו”ל, עליהם לדרוש ולוודא כי, ההסכמים הקשורים בהליך, יהיו מנוסחים על ידי עורכי דין וזאת כדי שיהיה ברור שההורים המיועדים הנם הוריו של היילוד וכדי לא יישאר מקום לפרשנות משפטית אחרת. 
 
בנוסף לאמור, על ההורים המיועדים שפנו להליך פונדקאות בחו”ל, להסדיר את מעמדו של הילוד מול משרד הפנים הישראלי ובמקביל להוציא לו תעודת מעבר / דרכון של מדינת ישראל. 
 
למתן חודורוב משרד עורכי דין, ניסיון רב בהתמודדות, עזרה וסיוע בניהול הליכי פונדקאות מול משרד הפנים הישראלי ובתי המשפט השונים במדינת ישראל. משרדנו מלווה את הפונים אליו החל משלב ההתקשרות לאורך כל שלבי התהליך- ייעוץ, הכנת מסמכים, חוזים ובקשות והגשתם, וכלה בהגשת וניהול תביעות בבתי המשפט השונים, והכל על מנת לממש את הזכויות שהחוק מקנה.

מתן חודורוב משרד עורכי דין ישמח ללוות אתכם בהסדרת עניינכם בנאמנות, מקצועיות, סובלנות וברגישות המתבקשת.

“עורך דין מתן חודורוב עובד בקביעות עם מרכז “ניו בורן פונדקאות” מרכז אשר מבצע תהליך ליווי פונדקאות בחו”ל מ א’ עד ת’. ניו בורן פונדקאות מתעסקת בפונדקאות בחו”ל, פונדקאות בישראל, תרומת ביציות ועוד…

לאתר של ניו-בורן פונדקאות לחץ כאן >

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

פונדקאות בחו”ל