ייצוג משפטי בתביעת אבהות

כל מה שרצית לדעת לגבי ייצוג משפטי בתביעת אבהות

ייצוג משפטי בתביעת אבהות נדרש עבור אם שמעוניינת לתבוע דמי מזונות מאב שמתכחש לאבהותו. ייצוג משפטי בתביעת אבהות צריך להוכיח את אבהותו של האב, טרם הגשת תביעה לדמי מזונות. למעשה בית המשפט מתבקש בתביעה זו להכריז על הנתבע בתור אביו של הילד. הוכחת האבהות נעשית בבדיקת רקמות של הילד והאב. כאשר יש חשש שבדיקה שכזו עלולה לגרום לקטין להיחשב כממזר בהתאם לדין הדתי, הרי שלא ניתן לתבוע ביצוע של הבדיקה.

סנקציות וביזיון בית המשפט

סירוב של הנתבע לבצע את הבדיקה לאחר מתן צו של שופט נחשב לביזיון של בית המשפט וניתן להטיל עליו סנקציות שונות עד לקיום הצו. שכירת ייצוג בתביעת אבהות של עורך דין המתמחה בתחום, יכולה להשפיע רבות על אופי ההחלטה הסופית בבית המשפט. ניתן גם לתבוע, תביעת אבהות אזרחית, שלא באמצעות בדיקת רקמות. במקרה זה תפקידו של עו”ד ייצוג בתביעת אבהות להוכיח, באמצעים אחרים את האבהות, למשל הוכחת קשר רומנטי במועדים הרלוונטיים.

הכרזה והכרה

הכרזה על אבהות כוללת זכויות ירושה במקרה והצוואה אינה מורה אחרת, כמו גם, זכאות לדמי מזונות עבור הילד עד גיל שש. לאחר גיל שש נטל המזונות לילד, יהיה בשיתוף, בהתאם להסדרי המשמורת. האב זכאי לאחר שבית המשפט הכיר באבהותו להסדרי ראייה של הילד. דרך הבדיקה להוכחת אבהות הוגדרה בחוק המידע הגנטי. בארץ ישנם 5 מעבדות המוסמכות לבצע בדיקות גנטיות לצורך הוכחת אבהות. לא ניתן לבצעה בדיקה יזומה ללא צו של שופט ובית המשפט לא יכיר בבדיקה זו כשנעשתה שלא כדין. בדיקת אבהות עצמית בהעדר צו של שופט, הינה נעדרת תוקף משפטי ועצם ביצוע הבדיקה ללא הסכמת האב, תוך שימוש בחומר גנטי שלו יכולה להיות עברה.

ייצוג משפטי בתביעת אבהות עם עורך דין מקצועי, מנוסה ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ייצוג משפטי בתביעת אבהות, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.

קבעו פגישת ייעוץ:​

חייגו עכשיו: 072-2575-084,
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:​

ייצוג משפטי בתביעת אבהות